lokalny dostawca internetu we Wrocławiu

Co nowego w AER?

BOK: zmiana godzin pracy

W czasie Świąt zmienią się godziny pracy naszego Biura Obsługi Klienta.

Zapraszamy w piątek od 7:00 - 17:00 oraz w sobotę od 9:00 do 13:00. 

Wesołych Świąt!

Szkolenie pracowników BOK

W dniach 16 i 17.05 w związku ze szkoleniem pracowników Biura Obsługi Klienta kontakt z konsultantem może być utrudniony...

W dniach 16 i 17.05 w związku ze szkoleniem pracowników Biura Obsługi Klienta kontakt z konsultantem może być utrudniony. Dnia 16.05 biuro będzie czynne 9:00- 20:00, natomiast w sobotę 9-17. Za utrudnienia przepraszamy!

FABRYKA INTERNETU: Nagrody wręczone

Sprzęt komputerowy trafił do Szkoły Podstawowej numer 8 z Wrocławia.

Miło nam poinformować, że zakończyliśmy remont sali komputerowej w Szkole Podstawowej numer 8, która zwyciężyła w zoraganizowanym przez nas wspólnie z Gazetą Wrocławską konkursie Fabryka Internetu AER. Do szkoły trafiły także nowe komputery wraz zoprogramowaniem i rzutnik oraz zestaw gadżetów.  

Raz jeszcze dziękujemy wszystkim uczestnikom naszego konkursu za wszystkie prace.

AER NETWORK

Przerwa w pracy BOK

W sobotę, 2 listopada nasze biuro obsługi klienta będzie nieczynne. Za utrudnienia przepraszamy.

 Zespół AER

W sobotę 14 września BOK nieczynny

W sobotę 14 września Biuro Obsługi Klienta będzie nieczynne z powodu wyjazdu szkoleniowego. Za utrudnienia przepraszamy.

BOK

Zmiana adresu DC++

Od dzisiaj adres naszego HUBa w DC++ został zmieniony. Nowy adres naszego HUBa to 188.121.31.130

Dział Techniczny

Prace konserwacyjne w sieci

Z powodu prac konserwacyjnych w naszej sieci prowadzonych w nocy 29 lipca (w godzinach od 0:00 do 4:00) mogą nastąpić przerwy w dostawie naszych usług. Przepraszamy za utrudnienia. Dział techniczny AER Network

Z powodu prac konserwacyjnych w naszej sieci prowadzonych w nocy 29 lipca (w godzinach od 0:00 do 4:00) mogą nastąpić przerwy w dostawie naszych usług.

 

Przepraszamy za utrudnienia

Dział Techniczny AER Network

Fabryka Internetu AER: Wygrała SP nr 8!

Dziękujemy wszystkim wrocławskim szkołom podstawowym, które zdecydowały się wziąć udział w konkursie Fabryka Internetu AER!

Po długich obradach jury postanowiło nagordzić Szkołę Podstawową numer 8 im. Józefa Piłsudskiego z Wrocławia i to do tej placówki trafi m.in. nowy sprzęt komputerowy. Gratulujemy!

Dzieci z podstawówki przy ul. Kowalskiej, przygotowały 12-minutowy film fabularny, którego bohaterki odkrywają tajemnicze przejście do tytułowej Fabryki Internetu. 

Drugie i trzecie miejsce w konkursie zajęły: Szkoła Podstawowa nr 53 oraz Szkoła Podstawowa nr 75.

Dziękujemy!

AER Network 

Biuro obsługi czynne od 7.00 do 20.00

Miło nam poinformować, że od 24 czerwca wydłużamy pracę naszego Biura Obsługi Klienta.

Teraz będziemy do dyspozycji naszych Klientów od godziny 7.00 do 20.00. Zapraszamy do kontaktu. 

AER Network 

Kto wygra w konkursie "Fabryka Internetu AER"?

Dziękujemy wszystkim szkołom za zgłoszenia i prace konkursowe.

15 czerwca upłynął termin nadsyłania prac na konkurs "Fabryka Internetu AER", organizowany przez AER Network we współpracy z Gazetą Wrocławską.

Niebawem skontaktujemy się z wszystkimi szkołami, które przystąpiły do konkursu,  a nasze jury wybierze zwycięską pracę. Informacji szukajcie na naszej stronie w zakładkach "Co nowego w AER?" oraz "Działamy lokalnie". 

Globalna awaria sieci internetowej

Przepraszamy za problemy w dostępie do naszych usług.

Ich powodem jest globalna, niezależna od nas awaria sieci internetowej. Usterka zostanie usunięta dziś do godziny 18.30.

AER NETWORK

Niemal cała Polska w zasięgu szybkiego internetu z kabla. Czy na pewno?

Komentarz AER Network na łamach newskomp.pl

Pod względem dostępu do internetu liderem w kraju jest województwo dolnośląskie. Jak podaje UKE, praktycznie 90 proc. gmin w tym regionie nie tylko jest w zasięgu sieci, ale nawet kliku jej operatorów.

Pozostałe województwa nie zostają daleko w tyle. Mimo tego, wg raportu World Internet Project, na przestrzeni ostatnich lat coraz popularniejszy tak w Polsce, jak i na Dolnym Śląsku, staje się dostęp do internetu mobilnego. Dlaczego klienci nawiązujący nowe umowy z dostawcami nie decydują się na połączenie „z kabla”?

Zachęcamy do przeczytania całego artykułu: newskomp.pl

Wrocław liderem w dostępie do internetu

Komentarz AER Network na łamach tuwroclaw.com

Pod względem dostępu do internetu województwo dolnośląskie jest liderem w kraju. Jak podaje UKE, praktycznie 90 proc. gmin w regionie nie tylko jest w zasięgu sieci, ale nawet kilku jej operatorów. Mimo tego, według raportu World Internet Project, na przestrzeni ostatnich lat coraz popularniejszy tak w Polsce, jak i na Dolnym Śląsku, staje się dostęp do internetu mobilnego.
Jedną z przyczyn jest niewątpliwie rosnące zainteresowanie Polaków smartfonami i tabletami. Jak podaje raport firmy Accenture, te pierwsze będą najczęściej kupowaną w 2013 roku grupą produktów elektronicznych w kraju – ok. 40 proc. naszych rodaków planuje w ciągu najbliższych miesięcy wejść w posiadanie multimedialnego telefonu. Ponad 20 proc. z nas ma zaś zamiar kupić w tym roku tablet. Popularność urządzeń mobilnych to jednak nie wszystko. Okazuje się, że problem jest o wiele bardziej skomplikowany i nierzadko wiąże się z problematycznym dostępem do światłowodu. 
– Warto spojrzeć na mapę zakończeń sieci światłowodowych w dolnośląskich miejscowościach, aby przekonać się, że w bardzo wielu gminach taką instalację ma jeden, najwyżej dwóch operatorów. W najgorszym wypadku zakończeń może w miasteczku czy wsi w ogóle nie być – mówi Grzegorz Szymczak, przedstawiciel wrocławskiego operatora Aer Network.
 
Pełna wersja artykułu: tuwroclaw.com

Antena 5Ghz za 1 zł

Klienci AER Network posiadający internet w abonamencie Radio 1.0 mogą skorzystać z naszej nowej promocji.

Teraz wymiana anteny radiowej z 2,4 Ghz na 5 Ghz kosztuje tylko 1 zł (wcześniej 99 zł).

Zmiana pasma na 5Ghz to przede wszystkim możliwość korzystania z szybszego internetu AER Network, ale też znacznie stabilniejsze łącze. Regulamin oferty znajdziecie w zakładce Regulamin.

Fabryka Internetu - więcej czasu na zgłoszenia

W odpowiedzi na liczne maile postanowiliśmy zakończyć Fabrykę Internetu nieco później.

Prace konkursowe można przesyłać do 15 czerwca 2013 roku. Chęć udziału w konkursie deklarujcie do 30 kwietnia wysyłając maila na: fabrykainternetu@aernetwork.pl. Więcej informacji na temat Fabryki Internetu AER już wkrócte.

Naszemiasto.pl o Fabryce Internetu AER

Wrocławskie szkoły powalczą o pracownię komputerową.

Gazeta Wrocławska oraz AER Network - lokalny dostawca internetu z Wrocławia, zapraszają wszystkie publiczne szkoły podstawowe do udziału w Konkursie "Fabryka Internetu AER".

Nagrodą jest wyposażenie sali komputerowej w nowy sprzęt, remont pomieszczenia oraz roczny darmowy dostęp do Internetu. 

Pełna wersja artykułu na: naszemisto.pl.

Fabryka Internetu - konkurs trwa!

Dziękujemy za pierwsze zgłoszenia. Przypominamy też, że nowy termin nadsyłania prac upływa 15 czerwca.

Fabryka Internetu AER jest konkursem adresowanym do wszystkich publicznych szkół podstawowych z Wrocławia.

Zainteresowanych szczegółami odsyłamy do strony: czaszdziecmi.pl, gdzie znajdziecie artykuł na nasz temat oraz do zakładki Działamy Lokalnie na naszej stronie.

PC World o nas

Dwa razy szybszy internet w AER Network i umowy na czas nieokreślony

Aer Network, operator internetu należący do spółki Internet Union S.A. wprowadził w listopadzie całkowicie nową ofertę usług. Maksymalna prędkość oferowanego internetu wzrosła z 10 do 20Mb/s.

Stałym, uzupełniającym elementem nowej oferty usług są dwie promocje sezonowe - "Zima w AER" oraz "Lato w AER". W ramach pierwszej z nich w okresie od września do końca lutego każdego roku i w godzinach od 24.00 do 7.00 prędkość internetu jest w każdym pakiecie dwukrotnie wyższa. "Lato w AER" to z kolei dwa razy szybszy internet od marca do końca sierpnia, w godzinach od 6.00 do 18.00. Zwiększenie przepustowości następuje automatycznie, jest standardową usługą operatora i nie wymaga żadnych dodatkowych opłat. 

Cały artykuł znajdziecie na: PC World

Nowa strona i oferta AER Network

AER Network się zmienia. Witamy na nowej stronie www.

Mamy nadzieję, że nowe logo i identyfikacja wizualna oraz odmieniona od podstaw wersja serwisu spotkają się z pozytywnym odbiorem wśród naszych Klientów. To jednak nie jedyna zmiana. Od października br. AER Network przyspiesza i wprowadza całkowicie nową ofertę usług.

Teraz nasi Klienci mają do wyboru 4 pakiety internetu:

Startowy (1,25Mb/s - 49 zł)

Podstawowy (4Mb/s - 68 zł)

Rozszerzony (6Mb/s - 79 zł)

Zaawansowany (10Mb/s - 99 zł).

Wszystkie szczegóły na naszej stronie. Każdy pakiet połączony został również z promocjami sezonowymi. Podwajamy prędkość nocą w zimie i latem. 

 

Fabryka Internetu AER

AER Network oraz Gazeta Wrocławska zapraszają wrocławskie szkoły podstawowe do udziału w Konkursie „Fabryka Internetu AER”.

Główną nagrodą jest wyposażenie szkolnej sali komputerowej w nowe stanowiska komputerowe, remont sali komputerowej oraz podłączenie do szkoły darmowego Internetu.

Wszystkie szczegóły, harmonogram oraz zasady konkursu zamieścimy niebawem na stronach www.aernetwork.pl w zakładce DZIAŁAMY LOKALNIE oraz na www.gazetawroclawska.pl.

Na Festiwalu Dobrego Piwa Internet AER w trawie piszczy

Zapraszamy wszystkich na Festiwal Dobrego Piwa organizowany w najbliższy weekend w Centrum Kultury Zamek Leśnica we Wrocławiu!

W tym roku będzie można nie tylko skosztować lokalnych specjałów piwowarskich, ale także korzystać do woli z bezpłatnego dostępu do bezprzewodowego internetu AER Network.

Naturalnie proste! 

Festiwal Dobrego Piwa potrwa od 11 do 13 maja 2012 roku. To już trzecia edycja imprezy, przyciągającej do Leśnickiego Zamku tłumy gości, i to nie tylko z Wrocławia. 

Internet Union debiutuje na NewConnect

Już 3 kwietnia Internet Union S.A., właściciel marki AER Network, zadebiutuje na NewConnect. Do obrotu trafi 445 tys. akcji serii C.

Oferta prywatna Internet Union S.A. zakończyła się w połowie września ubiegłego roku ogromnym sukcesem. Akcje znalazły nabywców w ciągu kilku dni, a popyt na papiery emitowane przez Spółkę, wynikający z otrzymanych zapisów, kilkukrotnie przekroczył wartość subskrypcji prywatnej.

Pozyskane na NewConnect środki finansowe przeznaczone zostały m.in. na dalsze inwestycje, w tym na rozwój własnej infrastruktury światłowodowej oraz zaplecza technicznego. 

AER NETwork rozwija sieć

Już niemal 40% abonentów AER Network korzysta na co dzień z szybkiego internetu radiowego 5GHz.

Dzięki dynamicznemu zwiększaniu zasięgu sieci, jesteśmy obecni nie tylko w centrum Wrocławia, ale także na peryferiach miasta, w tym m.in.: na Praczach Odrzańskich, Maślicach, Marszowicach, Stabłowicach, Leśnicy, Złotnikach, Jerzmanowie, Żernikach, Muchoborze Wielkim, Klecinie, Partynicach, Ołtaszynie, Jagodnie, Brochowie, Księżu Wielkim i nie tylko.

green@aernetwork.pl

AER na WP.PL

Brak dostępu do infrastruktury światłowodowej nie zawsze pozbawia nas możliwości korzystania w domu z szybkiego internetu. Na prędkości rzędu kilkunastu czy nawet kilkudziesięciu Mb/s pozwala także szybki internet radiowy.

W teorii przyjmuje się, że szybki internet 5 GHz w połączeniu z tzw. standardem 802.11n, pozwala na osiągnięcie prędkości na poziomie nawet 300Mb/s, ale musimy przy tym pamiętać, że siła i jakość sygnału radiowego zależy od bardzo wielu czynników i nie na wszystkie możemy mieć wpływ - mówi Grzegorz Szymczak, przedstawiciel wrocławskiego operatora Aer Network. 

Pełna wersja artykułu: WP.PL

 

Sprawdź czy AER jest już w Twoim domu

Sprawdź

Aktualności

  • BOK: zmiana godzin pracy
    W czasie Świąt zmienią się godziny pracy naszego Biura Obsługi Klienta. WIĘCEJ

  • Szkolenie pracowników BOK
    W dniach 16 i 17.05 w związku ze szkoleniem pracowników Biura Obsługi Klienta... WIĘCEJ

  • FABRYKA INTERNETU: Nagrody wręczone
    Sprzęt komputerowy trafił do Szkoły Podstawowej numer 8 z Wrocławia. WIĘCEJ

Strefa klienta

Wejdź